вівторок, 19 січня 2021 р.

 Національно-патріотичне виховання

 Практичні інструменти та корисні матеріали, які допоможуть успішно провести заходи до Дня Соборності України.

День Соборності України - приурочений  до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 

Саме  22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».

Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. 

Не зважаючи, на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди, ідея соборності продовжували жити в українських душах, і 22 січня 1990 року мільйони, тоді ще радянських українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України.

Вперше на державному рівні День Соборності України  почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».

Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної  політичної нації. 

Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. 

Святкова дата є достатньо символічною й у наші надскладні часи, коли Україну та її націю намагаються морально знищити та роз’єднати споконвіку міцно скріплені духовні зв’язки.

Як ніколи раніше, День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!

Матеріали та розробки, які допоможуть успішно провести заходи до Дня Соборності України.

1) Презентація до виховної години на тему: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» (Про матеріал: Матеріали з мультимедійної презентації (70 слайдів) допоможуть учителю на прикладі святкування Дня Соборності України успішно виховувати національну свідомість учнів).

Автор: Кордонська Альона Василівна.

2) Розробка історичного квесту до Дня Соборності України (Про матеріал: Історичний квест допоможе учням у цікавій інтерактивній формі пригадати і засвоїти важливі факти з історії України. Сценарій спрямований на максимальну включеність дітей у виконання завдань, розвиток логічного та креативного мислення учнів.)

Автор: Тимчишин Соломія Любомирівна

3) 7 сценаріїв До дня Соборності України (завантажити безкоштовно презентації + сценарії заходів)
4) Гра-вікторина до Дня Соборності України (для 7-х класів)
5) День Соборності України (тест)
6) Пазл “Об’єднай Україну!” Пазл складається з 25 адміністративних територій України з позначками місцерозташування обласних центрів та з основними річками, а також містяться герби. https://umity.in.ua/product/p12/?ref=19
7) Дидактичні картки: "Найвідоміші українці". Картки містять 108 найвідоміших особистостей української історії: гетьмани і політичні діячі, художники й композитори, актори й режисери, письменники й науковці, спортсмени й релігійні діячі. На картці розташована коротка інформація про видатного українця і внизу – його ім’я. Доцільно використовувати в ігровій формі як у виховній, так і в позакласній роботі з учням. https://umity.in.ua/product/p10/?ref=19
8) Ігрові картки: "Визначні місця України". 101 картка на 26 аркушах, де з однієї сторони – фото видатних місць України (природні, архітектурні), з іншої – назва, розташування на карті та координати місця (PDF) У захопливому ігровому форматі можна познайомити з історичними пам’ятниками архітектури, природними унікальними місцями на території України, навчити орієнтуватися у розташуванні цих місць на мапі України; розвивати життєві компетентності, зв’язне мовлення та ін. https://umity.in.ua/product/p13/?ref=19
9) Картки "Історія України: дати" 

Джерело: https://educationpakhomova.blogspot.com/2020/01/blog-post_3.html?m=1

Немає коментарів :

Дописати коментар