Книжковий дивосвіт

Хочете поглянути, як знамениті літературні персонажі виглядали в реальному житті? Ми підготували для вас унікальну інформацію та підбірку фото прототипів книжкових героїв

Аліса в Країні чудес – Еліс Лідделл
    Еліс Лідделл – дочка викладача Оксфорда, близького друга Чарльза Лютвиджа Доджсона, відомого під псевдонімом Льюїс Керролл. Саме для неї він і написав свою казку «Аліса в Країні чудес». Письменник багато часу проводив з Еліс та її сестрами. За легендою , Чарльз навіть підіймав розмову про те, щоб одружитися на дівчині, коли та підросте. На цій фотографії Еліс 7 років, і вона публікувалася в якості мініатюри на останній сторінці оригінального видання «Аліси під землею».
Пітер Пен – Майкл Ллевелін Девіс
     Незважаючи на те що Джон Баррі описав всіх дітей сімейства Девіс, із яким він подружився в 1887 році, саме Майкл надихнув його на створення Пітера. Його переслідували нічні кошмари, і Баррі звернув на це увагу. Брат Майкла Ніко описував його як найрозумнішого в родині, «потенційного генія».
Доріан Грей – Джон Грей
Друг Оскара Уайльда і член його літературного гуртка виглядав 15-річним, коли насправді йому було вже добре за двадцять. Після того як «Портрет Доріана Грея» було опубліковано, преса і знайомі без сумніву вгадали, хто став прототипом Доріана.
Шерлок Холмс – Джозеф Белл
Конан Дойл сам говорив, що його Холмс списаний з Джозефа Белла, який був одним з його вчителів у медичному училищі. «Такі ж орлині риси обличчя, те ж бажання дізнатися щось нове, ті ж уважні очі. Якби він став детективом, то вже напевно зробив би з цього несистематичного заняття справжню науку».
 Парфумер Патріка Зюскінда - Мануель Бланко Ромасанта
Мануель Бланко Ромасанта – найвідоміший вбивця Іспанії. Саме його Патрік Зюскінд зробив головним героєм свого роману під імям Парфумер. Ромасанта вбив тринадцять людей, а їхні внутрішні органи переробив на мило. Страти йому вдалося уникнути – маніяк заявив, що є перевертнем і був визнаний неосудним. 


Вересень і його новинки

http://chytay-ua.com/













На вулиці останні теплі дні, земля невпинно вкривається золотим листям, містом ходять зграйки насуплених школярів з важкими портфеликами, а це означає лише одне – на календарі кінець вересня, і нам треба якось прийняти цей факт. А щоб входження в обійми суворої осені було приємнішим, ловіть від мене дайджест новин, якими книжковий світ жив минулого місяця. Отже, поїхали!
В Києві презентували переклад нової книги Джоан Роулінг. Це сталось! 30 вересня о 20.00 за київським часом світ побачив український переклад "Гаррі Поттера та проклятого дитя" (перший у світі, до речі!). За ті три місяці, що нова історія про хлопчика-який-ніяк-не-вгамується блукала континентами спочатку у вигляді п’єси, а потім і як самостійна книга, чого тільки про неї не говорили! Роулінг закидали і бажання збагатитися на розкрученому сюжеті, і аморальність викладених подій, і ще бозна які речі. Але, що б там не було, тепер український читач сам зможе вирішувати: "Гаррі Поттер та прокляте дитя" - це повноцінне продовження відомої історії чи комерційно надрукований фанфік.
У Львові пройшов Форум Видавців. Подія усього книжкового року завершилась цього місяця у Львові, який вже в двадцять третій раз приймав у себе Форум Видавців. В рамках Форуму відбулося 1236 заходів, 586 книжкових презентацій та 279 автограф-сесій. За 4 дні його відвідали понад 70 000 чоловік (і це лише ті, кого організаторам вдалося порахувати). Словом, то була неймовірна подія, яку я знову пропустила. Ех, чекаємо на наступний!
Вийшла друком книга Макса Кідрука "Зазирну у мої сни". 26 вересня стартував всеукраїнський тур на підтримку нового роману Кідрука. Звісно, що відправною точкою стало Рівне. А у вас були інші варіанти? Про те, яким виявився "ЗУМС", ми вже писали, але хочеться додати: як будете мати можливість, то неодмінно йдіть на презентацію, бо це шоу/лекція може бути крутішим за сам роман.
На телеканалі 1+1 відбулася прем’єра кінострічки за книгою Володимира Лиса. "Століття Якова" – це 4-серійний фільм за мотивами однойменного роману. Історія розкаже про довгожителя з маленького волинського села Якова Меха, який за свій довгий вік пережив злети та падіння п’яти держав: Російської імперії, УНР, Польщі, гітлерівської Німеччини та сталінського СРСР. Його життя, сповнене драм та трагедії, намертво приковує увагу. Принаймні, з книжкою так точно було, а от чи виправдає фільм наші сподівання, побачимо.
Книгарня "Є" припиняє співпрацю з видавництвом "Фоліо". В середині вересня арт-директорка мережі книгарень "Є" Анастасія Левкова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що "останнім часом поведінка власника видавництва Олександра Красовицького перейшла допустимі межі", в зв’язку з чим мережа припиняє подальшу співпрацю з "Фоліо". В свою чергу у листі-відповіді видавництво звинуватило книгарню в систематичному порушенні умов договору. Чим то все діло завершиться, поки що не відомо. Одне можу сказати точно: якщо вам закортить погортати Винничука, то краще зателефонуйте до книгарні, аби уточнити наявність його нової книги.
У Тайланді вийшла друком книжка за сценарієм фільму Мирослава Слабошпицького. Сценарій фільму "Плем’я", прокат якого щойно закінчився у країні білого слона, був виданий окремою книжкою на тайській мові. Окрім самого сценарію книга пропонує ще два dvd-диски з самим фільмом та робочими матеріалам зі зйомок.
За романом Сергія Жадана знімуть фільм. Кінопроект стрічки за романом Жадана "Ворошиловград" став переможцем у цьогорічному відборі Держкіно. Режисером стрічки стане Ярослав Лодигін, який спільно з Сергієм Жаданом та Наталею Ворожбит займалися написанням сценарію. Коли почнуться зйомки та вийде сам фільм, поки що невідомо.
Ось такі новини турбували наші мізки минулого місяця. А ми з вами побачимось через 7 книжок та 30 днів.
Читайте, бо воно того варте!
За матерівалами блогу Книжкова Відьма (http://chytay-ua.com/)
Анастасія Почекутова (Книжкова відьма)

50 книг, які ви маєте встигнути прочитати 

за своє життя!





Школярі повинні щорічно прочитувати по 50 книг – таку заяву зробив британський міністр освіти Майкл Гоув. Для дорослих, які не хочуть відставати від дітей, газета The Telegraph склала перелік книг (черговий, відзначимо, у ряду подібних переліків), які слід було б прочитати, причому забезпечила його досить-таки знущальними коментарями. У списку – книжка «Коротка історія тракторів по-українськи» Марини Левицької.

1. «Улісс» Джеймса Джойса. “Сучасна класика” перетворила один день з життя городянина в найбільш епічний твір ХХ століття.
2. «1984» Джорджа Оруелла. Краща антиутопія минулого століття, що збагатила мову такими поняттями, як Старший Брат, «новояз» та іншими.
3. "Гордість і упередження" Джейн Остін. Несе відповідальність за те, що газети часто-густо починають статті зворотом: «загальновідомо, що …»
4. «Емма» Джейн Остін. Хоча сама письменниця визнавала, що створила героїню, яка "не сподобається нікому, крім мене самої".
5. «Коханець леді Чаттерлей» Девіда Лоуренса. Неодноразово визнана такою, що «ображає моральність» історія, яка, проте, більш багатомовна, ніж непристойна.
6. «Кентерберійські оповідання» Джеффрі Чосера. Не такі вже прості, що б там не говорили вам ваші вчителі англійської мови. До того ж відсутня рекомендація від Стівена Фрая на обкладинці, так, що можливо, книга і зовсім не варта уваги.
7.«Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фітцджеральда. Джей Гетсбі зовсім не такий вже великий персонаж, яким його прийнято вважати. Хіба мало людей здійснюють сумнівні вчинки тільки для того, щоб спокусити чужу дружину!
8. «Ніч ніжна» Френсіса Скотта Фітцджеральда. Див вище. До речі, книга багато в чому заснована на реальних подіях.
9. «Знедолені» Віктора Гюго. Один з найбільших романів XIX століття: війна, політика, релігія, любов і багато іншого. Хоча мюзикл, звичайно, цікавіше.
10. «Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл. А в цьому випадку, навпаки: книга цікавіше мюзиклу – у «Вест-Енді» він протримався всього два місяці. Насправді, краще за все вийшов фільм.
11. «Сто років самотності» Габріеля Гарсії Маркеса. Все одно, що спробувати простежити сім племен родоводу знайомого студента по обміну з Колумбії.
12. «Сторонній» Альбера Камю. Прочитана в оригіналі тисячами, які вивчають французьку, ця невеличка книжка завинила в тому, що студенти тепер можуть читати французькі есе з екзистенціалізму, але як і раніше не в змозі запитати дорогу до Лувру.
13. «Кандид» Вольтера. Див. вище, замінивши «екзистенціалізм» на «лейбніціанский оптимізм».
14. «Перетворення» Франца Кафки. Див. вище, замінивши «лейбніціанский оптимізм» на «кафкіанство», а «Лувр» на «Бранденбурзькі ворота».
15. «Страждання юного Вертера» Йоганна Вольфганга Гете. Зворушлива історія, що пробуджує у закоханого читача глибоку жалість до себе.
16. «Небезпечні зв’язки» Шодерло де Лакло. Прекрасний текст, але, на жаль, по-французьки, і без фотографії актриси, яка грала Баффі, на обкладинці. Та вже, фільм “Жорстокі ігри”, принаймні, англійською мовою.
17. «Війна і мир» Льва Толстого. 1225-сторінкова книга, яку часом порівнюють з епічною мильною оперою, завдяки перенасиченості подіями та персонажами. Те ж саме ви можете підглянути у своїх сусідів.
18. "Злочин і кара" Федора Достоєвського. Історія божевілля і обтяжливих моральних дилем. На щастя, коротше, ніж «Війна і мир».
19. «Алхімік» Пауло Коельо. Коли вища форма життя зійде до створення книги про людство, вона неодмінно процитує цю безпорадну книгу, що прикидається літературою, як свідчення його найглибшого занепаду. Правда, було продано більше 65 млн. копій, і її високо оцінила Мадонна.
20. «Дівчина з татуюванням у формі дракона» Стіга Ларссен. Ряд нескінченних чашок кави і раптова сцена сексуального насильства. Найуспішніший продукт експортований зі Швеції після ІКЕА.
21. «Їж, молись, кохай» Елізабет Гілберт. Їж, молись, кохай, валяйся на дивані, скаржся, подорожуй, потурай собі, пиши, перевір свій банківський рахунок.
22. «Скарга кравця» Філіпа Рота. Наріжний камінь сучасної американсько-єврейської літератури. Відомий завдяки сцені самозадоволення із застосуванням шматка печінки. На жаль, не так цікаво, як це звучить.
23. «Страх і ненависть у Лас-Вегасі». Хантера С. Томпсона. Психоделічна подорож по Америці, квінтесенція гонзо-журналістики з усією її важкістю для читання (хоча це – на любителя).
24. «Сноби» Джуліан Феллоуз. Серіал «Даунтонське абатство», але без рекламних пауз.
25. «Коротка історія часу» Стівена Хокінга. Ні, ви напевно її ще не читали.
26. «Коротка історія майже всього» Білла Брайсона. Більш читабельна, ніж книга Хокінга, але на книжковій полиці виглядає менш переконливо.
27. «Коротка історія тракторів по-українськи» Марини Левицької. Вводить в оману назва сімейної комедії емігрантів в англійському Пітерборо.
28. «Поло» Джиллі Купер. Відразу перегортайте на 61-у сторінку: там еротична сцена у вертольоті.
29. «Пташина пісня» Себастьяна Фолкса. Див. вище, з поправкою на стор 67, 69, 70, 71, 72 і т.д.
30. «Божественний обман» Річарда Докінс. Навіть більш похмуро, ніж Біблія, але ця книга принесла своєму авторові більший дохід.
31. «Хто-небудь їсть ос?», Видана тижневиком New Scientist. О так. Чи змусить вас ця книга здаватися більш ерудованим? О ні.
32. «Чоловіки з Марса, жінки з Венери» Джона Грея. Ні, це не так. Джон Грей, до речі, з Техасу, якщо ви не знали.
33. «Гра» Ніла Штрауса. Посібник з пік-апу для зневірених чоловіків. Сподобається феміністкам.
34. «Євнух-жінка» Джермейн Грір. Менш цікава версія «Ігри» для чоловіків.
35. «Неприкаяні» Малколма Гладуелла. Пишномовно, багатослівний доказ очевидних речей, на зразок тієї, що нью-йоркський журналіст, який опублікував книгу з різкою назвою, може розраховувати на нове, більш грошове місце роботи.
36. «Як завойовувати друзів і впливати на людей» Дейла Карнегі. Крок перший: не давати їм купувати книги з популярної психології.
37. «Хроніки Фрая» Стівена Фрая. Можна було б стиснути до 140-літерного повідомлення в твіттері.
38. «Ознака тривоги» Алена де Боттона. Задумлива версія Фрая. Але така ж дратівлива.
39. «Прах Анжели» Френка Маккурт. Приємна книга про ірландське дитинство, хоча на ній і лежить непряма провина за численні тужливі наслідування.
40. «Подорож» Тоні Блера. Першокласне чтиво. Але тема сексу не розкрита. І назва нудна.
41. «Мужність під час війни» Гордона Брауна. Мабуть, випередила майбутні книги колишнього прем’єр-міністра: «Як продати ваше золото за гарною ціною», «Управління боргом для чайників», «Гармонія робочого простору».
42. «Джордан: доведена до ручки» Кеті Прайс. На жаль, у цій книзі нічого не говориться, наприклад, про погляди автора на еволюцію царства древніх Хашимітів на сході Ізраїлю.
43. «Субота» Іена Мак’юена. Все, що автор засвоїв за два роки вивчення нейрохірургії. Не так добре, як «Терпляча любов», яка не така гарна, як «Амстердам», який не такий гарний, як «Спокута».
44. «Мандоліна капітана Кореллі» Луї де Берньє. Читачі люблять за опис Кефалонії у воєнний час, але безнадійно зіпсувала репутацію через популярність цитати про коріння дерев: її постійно цитують на весіллях.
45. «Код да Вінчі» Дена Брауна. Корисна лише в якості керівництва про те, кого варто побоюватися в метро.
46. «Сутінки» Стефані Майєр. Див вище. Особливо якщо ви вже дорослий, а значить, вампірів не приваблюєте.
47. «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг. Див вище. Особливо якщо ви дорослий і читаєте версію цієї книги у відповідній обкладинці.
48. «Один день» Девіда Ніколлса. Прекрасний опис відносин, які тривають протягом двадцяти років: усе псують лише захоплені відгуки тих, хто намагається неодмінно переказати вам сюжет, не загубивши кінець (натяк: дуже, дуже сумний).
49. «Скаутинг для хлопчиків» Роберта Баден-Пауела. У книжковому магазині цю книгу питати якось ніяково.
50. «Лоліта» Володимира Набокова. Скаутинг для дівчаток.

Буккроссингновий популярний громадський рух,який поглинув Європу і Північну Америку кілька років тому. Зовсім нещодавно він дістався і до України. 
“Книговорот” – так можна перевести для нас це поняття, що припускає процес “звільнення” книжок від безглуздого пилення на полицях і в шафах. 
     Суть його полягає в тому, що людина, прочитавши книгу, може залишити її на лавочці в парку або в метро, для того щоб хтось інший міг її взяти, прочитати і в свою чергу повторити процес. Це своєрідна “подорож” книги,за якою можна стежити через спеціальні сайти в Інтернеті, де господарі реєструють свою книгу, а потім “відпускають” на волю, вказавши попередньо, де і коли вона з’явиться. Часто в мережі організовується справжня гра-погоня за певним примірником.
     В “книговороті” сьогодні беруть участь багато бібліотек, магазинів, кафе, клубів. Вони відкривають так звані безпечні полки, місця, де книги доступні тільки зацікавленим людям і навряд чи потраплять в піч або на смітник. Наприклад, в Центральній дитячій бібліотеці ім. М. Островського (Білорусія) вже третій рік існує “безпечний стіл”. На вигляд це звичайний стіл, завалений книгами. Але його особливість у тому, що будь-яку книгу, що лежить тут, можна взяти без запису, залишити у себе або віддати прочитати другу. Точно так само можна залишити свою книгу, якщо вона вам більше не потрібна. Крім ідейних причин, заняття буккросингом приносить неабияку користь. Прикладом може слугувати сайт Буккроссинг, який останнім часом зібрав у своїй базі тисячі рецензій, відгуків, історій. У собі вони містять безліч позитивних емоцій,іноді й негативних, які отримали любителі книг після прочитання видання. 
     Окрім цього, всі книги,які залишають абсолютно безкоштовні. І тим,хто їх знайде вони принесуть велику радість. Адже та книга,яка вам вже не портрібна,а викинути її у сміттєвий бак жаль, може стати бажаним подарунком для когось. Важко повірити,але часто трапляється,що залишені книги знаходять учасники самого процесу. Їх радість в десятки разів більше, напевно, не треба пояснювати, чому. 
     Варто зауважити, що і сам процес забування книги може бути не тільки цікавим, але і приносить безліч емоцій і переживань. Варто “загубити” якесь нецікаве вам видання, щоб відчути всі емоції. Цей варіант один з найлегших. Адже немає нічого простішого, ніж “забути” книгу, наприклад, на зупинці транспорту. Все ж краще, ніж викинути. Комусь вона обов’язково сподобається.

«Читня... Відпочинок для розуму...»
(Дейв Баррі)   
Ґаджети для книжкового читання 
*В еру смартфонів, планшетів та електронних книг читання у звичному вигляді потроху стає старомодним і не популярним. Якщо у людини є планшет, то з ним вона повсюди, з ним вона читає, працює, відпочиває і навіть спить. Для таких високотехнологічних іграшок люди придумали купу додаткових пристроїв та програм, які мають назви ґаджети (з англ. gadget – пристрій), т. зв. периферійні пристрої, що виконують обмежене коло завдань, підключившись до більш складних – комп’ютерів, смартфонів та ін. Виникнення ґаджетів можна порівняти з одягом і прикрасами для людей. Ніби вони й непотрібні, але ж з ними так багато можливостей: Але прихильникам читання паперових книжок не варто засмучуватися. Такі самі ґаджети вигадуються дизайнерами і технологами і для них, щоб зробити класичне читання комфортним та зручним за різних умов. З деякими із них ми вас сьогодні і ознайомимо..
Чи не найпершими ґаджетами для книжок були закладинки. Вони і зараз користуються популярністю у читачів. Деякі є справжніми шедеврами хенд-мейду: їх вишивають, клеять, валяють, вирізьблюють. Є й такі, що мають нову функцію – не лише закладати сторінку, а й відмічати рядок, на якому читання призупинилося!





ДИВОВИЖНІ КНИГИ ДИВОВИЖНИХ АНГЛІЙЦІВ           

Напевно, ніхто не сперечатиметься, що в такій незвичайній країні як Англія і книги мають бути незвичайними. Так і є! Взяти хоча б такий факт, що в бібліотеці Британського музею в штаті співробітників складаються ... кішки! Мурки-мишоловки використовувалися в Англії ще з Середніх століть. Ніхто так не шанує свої традиції, як англійці, от і служать донині в бібліотеках незвичайні хвостаті бібліотекарі.

А Британський музей може похвалитися найважчою в світі книгою. Це географічний атлас висотою в один метр і вагою в 320 кілограмів. Найтовстіша книга на світі теж належить англійцям. Це «Вікіпедія» англійського дизайнера Роба Метьюса. Її товщина складає 0,5 метра! У книзі 5000 сторінок. Рекорд поставив і тираж - всього один екземпляр. Найбільше у світі видання - теж на берегах Туманного Альбіону. Це видання Британських парламентських документів. Складається воно з 1112 томів і важить 3300 кілограмів.

У хорошій книзі важливо не тільки зміст, а й форма! Перші покетбуки, зручні кишенькові книги, були придумані теж в Англії 30 липня 1935 року. Прославилися англійці і найдовшим у світі книжковим заголовком. Цей рекорд зафіксований в 1633 році, і з тих пір ніким не побитий. У книзі про театр, що складається з критичних статей, заголовок включав в себе 45 рядків. Всі до єдиного слова містили лайки на адресу невдалих режисерів і невдачливих артистів.

Може похвалитися Англія і незвичайними авторами. Найпопулярнішою в усьому світі письменницею визнана англійка Агата Крісті - Королева детектива. Її детективи переведені на 44 мови та розійшлися тиражем близько 2 мільярдів. А найдовшої в світі опублікованій біографією вважається біографія британського прем'єр-міністра сера Уїнстона Черчилля. Життя видатного політичного діяча відображена в 22 об'ємистих томах. Сам Черчилль, який володів тонким почуттям гумору, напевно оцінив би ця праця гідно.
Англія здавна славиться своїми дотепниками. Весь світ віддає належне гумору не тільки Черчілля, але і Вільяма Шекспіра, Бернарда Шоу, Пелема Гренвілл Вудхауса, Джерома К. Джерома. Але всіх обійшов інший знаменитий англієць - Оскар Уайльд. У 2007 році за опитуванням телеглядачів каналу «Бі-бі-сі» він був визнаний самою дотепною людиною Великобританії, залишивши з носом навіть саркастичного дотепника Бернарда Шоу. Зате Шоу відзначився в іншому: в 1925 році йому була присуджена Нобелівська премія з літератури. Шоу відреагував миттєво, назвавши цю подію знаком подяки за те полегшення, яке він доставив світу, нічого не надрукувавши в поточному році.
«Я берег залишав туманний Альбіону "...
Божественна височінь! – Божественна печаль!
Я бачу тьмяних вод схвильоване лоно
І тьмяний небосхил, знайомий напам'ять ».

Уривок з вірша Марини Цвєтаєвої починається рядком поета Костянтина Батюшкова («Тінь друга»). «Альбіон» - старовинна назва Англії. Так назвали її римляни - за білі (лат. «Alba» - біла) крейдяні стрімчаки, які тягнуться по південному узбережжю Англії поблизу Дувра.

«ВІДОМІ КНИГОЛЮБИ» ТА ЇХ ОРИГІНАЛЬНІ ДОМАШНІ БІБЛІОТЕКИ



Марк Твен




Відомий письменник Марк Твен (Mark Twain) був ненаситним читачем, і бібліотека в його готичному вікторіанському будинку це доводить. В бібліотеці можна знайти панелі, зроблені вручну, різьблений дерев’яний декор та елітні каміни. Полиці цілковито заставлені книгами. У бібліотеці є вихід у зимовий сад.
З бібліотекою пов’язана ще одна цікава історія: дочка Марка Твена щовечора просила його розповісти їй історію. Історія повинна була містити всі об’єкти, які вона викладала на скатертину. Вона завжди починалась справа наліво від зображення кота з гофрованим коміром до портрету дівчини на ім’я Еммелайн. Але кожного вечора історія була різна.

Йоганнес Брамс



Робоча кімната німецького композитора Йоганнеса Брамса (Johannes Brahms) є прикладом мінімалізму та простоти. Це можна побачити як у формі книжкової полиці, так і у тій малій кількості предметів, які є в цій кімнаті. Суцільна дерев’яна полиця, яка закриває одні з дверей (мабуть не потрібні), рясніє великою кількістю нотних зошитів та книг з музики.

Агата Крісті


Письменниця Агата Крісті (Agatha Christie) володіла дивовижною віллою в григоріанському стилі у Девоні, Англія, де вона та її сім’я проводили літні канікули. Її бібліотека – це не лише затишне місце та велика колекція книг. Тепер це ще й музей, який можна відвідати щоб поглянути на велику фреску, яку намалювали солдати під час Другої світової війни.

Рон Хаббард



Це малюнок бібліотеки американського письменника-фантаста та засновника Церкви Саєнтології Рона Хаббарда (Ron Hubbard). Збудована в окрузі Ріверсайд, штат Каліфорнія на території штаб-квартири Церкви Саєнтології. Будинок, вартістю $ 9,4 мільйонів, створено для проживання Хаббарда після повернення з потойбічного світу. Фотографій як бібліотеки, так і кімнат будинку не існує, адже доступ до будинку мають лише члени церкви.

Аарон Спеллінг



Це радше робочий кабінет, аніж бібліотека. Але декілька великих вбудованих книжкових полиць у ньому присутні. Відомий ТВ-продюсер Аарон Спеллінг (Aaron Spelling) придбав The Manor, так називається цей будинок, за $ 150 мільйонів. І ця бібліотека – це одна із 123 кімнат, які є в цьому будинку.

Карл Лагерфельд



Цей король моди може похвалитися однією з найбільш вражаючих домашніх бібліотек, які коли-небудь були. Від підлоги до найвищої стелі у своїй квартирі у Парижі, він зайняв книгами. Колекція Карла Лагерфельда (Karl Lagerfeld) включає в себе більше 60 000 томів, що робить її однією з найбільших приватних бібліотек у світі. Більшість книг розповідають про моду.

Опра Вінфрі



Ймовірно це лише одна з багатьох домашніх бібліотек найбагатшої жінки у світі та відомої телеведучої Опри Вінфрі (Oprah Winfrey). Колекція книг, яка розташована у її будинку в Каліфорнії, складається з книг різноманітної тематики: від книг про давню грецьку історію, сучасну моду до справжніх збірок арт-колекцій.

Даян Кітон



Володарка «Оскара» та акторка трилогії «Хрещений батько» Даян Кітон (Diane Keaton) створила у своєму будинку в Беверлі-Хіллз унікальний надихаючий книжковий простір. У 2007 році вона реконструювала цей будинок у іспанському колоніальному стилі. Одна з кімнат, яка отримала особливу увагу під час реконструкції була бібліотека, в якій від підлоги до стелі спроектовано безліч книжкових полиць.

Вуді Аллен



В манхетенському будинку відомого актора та режисера Вуді Алена (Woody Allen) затишно і зі смаком розмістилась домашня бібліотека. Вона ніби закликає загорнутися ковдрою у кріслі, і ввечері біля каміну почитати декілька сторінок улюбленого роману. Якщо додати ще й вигляд з вікон, де Аллен знімав фільм «Annie Hall», який виграв три «Оскари», то ми отримаємо ідеальне місце для бібліофіла.

Кіт Річардс



Ми не завжди думаємо, що «шалені» рок-зірки можуть бути фанатами «спокійного» читання. Англійський гітарист, який разом з Міком Джаґґером складає основу гурту The Rolling Stones, цю теорію заперечує. Адже він полюбляє іноді проводити час у своїй затишній домашній бібліотеці. Нещодавно у своїй біографії він зізнався, що мав таємне бажання стати бібліотекарем, отримати деякі навики управління тисячами книг в його колекції та навіть вивчив Десяткову класифікацію Діюї (Dewey Decimal System).

Джейн Фонда



Її бібліотека – це картини Джексона Поллака на стінах та книжкові полиці, які простягаються до стелі. До полиць в додатку є високі сходи для того, щоб дістати навіть найбільш «високогірні» книги в колекції акторки. Чистий, світлий та сучасний дизайн не може не надихати книголюбів на читання.

Род Стюарт



Якщо Ви полюбляєте класично оформлені бібліотеки зі шкіряними палітурками книг та вікторіанським живописом, то бібліотека Рода Стюарт (Rod Stewart) не підійде під таку. У сучасному будинку в Беверлі-Хіллз розташована велика колекція книг: тематика від військової історії до улюбленої поезії Джона Кітса та Альфреда Теннісона.

Ральф Лорен



Це бібліотека в квартирі Ральфа Лорена (Ralph Lauren), ще одного дизайнера який полюбляє автомобілі та моду. Бібліотека знаходиться в центрі Манхетену, і її вікна виходять на Central Park. Бібліотека створена в сучасному стилі, де білий колір є основним. Книжкові полиці вбудовані в стіни, а тому не привертають до себе уваги. А ось книги, які розміщенні на полицях вертикально і доволі педантично, не можуть не захоплювати.

Джей Уолкер




Джей Уолкер (Jay Walker) – відомий інтернет-підприємець, «Томас Едісон нового часу» як назвав його журнал Forbes, володіє не просто бібліотекою, а величезним архівом книг, площею 3600 кв.м. в містечку Ріджфілд, штат Конектикут. «Бібліотека історії людської уяви» (“The Walker Library of the History of Human Imagination”) – так скромно називає її власник, включає у себе понад 50 000 томів, в тому числі музейні артефакти.
Вперше бібліотеку та деякі її рідкісні експонати Уолкер представив на конференції TED у 2008 році. Ідея лабіринтів та багаторівнева система бібліотеки була запозичена в творчості Мауріца Корнеліса Ешера, який досліджував симетрію та нескінченність через парадоксальні форми. Нажаль, бібліотека не є публічною.

Стінг



Ця бібліотека знаходиться в будинку популярного музиканта Стінга (Sting) в Англії. Неймовірно красивий, класичний стиль простору, зокрема шафи з темного дерева, декоративні форми стелі, вигнуті сходи, класичні бюсти говорять про витончений англійський смак власника.

Нігелла Лоусон




Бібліотека відомої гастро-писменниці та журналістки Нігелли Лоусон (Nigella Lawson) та рекламіста і поціновувача мистецтва Чарльза Саачі є чудовим прикладом використання сповна маленького простору. Адже високі стелі кімнати доверху заставлені книгами на полицях. Хоч і книги в бібліотеці розміщенні не так охайно, як у інших відомих людей, але це надає особливої інтелектуальної атмосфери. І не важко здогадатися, що «левова частка» книг у ній про їжу, рекламу, дизайн та мистецтво.


                                                 
                                                                                                Взято з www.m.forbes.ru



Як твориться книга

 





Немає коментарів :

Дописати коментар