понеділок, 12 березня 2018 р.

« Книга — казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя»


Картинки по запросу дитяча КнигаЩороку у весняні дні дитячі бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Книга і читання вільні від кордонів. Це свято, яке не може обминути жодної бібліотеки для дітей – від національної до сільської.  Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2018 року пропонуємо присвятити письменникам та книгам – ювілярам України  і зарубіжних країн.
При плануванні Тижня – 2018 рекомендуємо скористатися методичними порадами Національної бібліотеки України для дітей.
«Книга — казкова лампа, що дарує людям світло на далеких і темних дорогах життя»: метод. поради до Всеукраїнського тижня дитячого читання / НБУ для дітей; авт.- уклад. Ю. В. Осадча. — Київ, 2018. — 32 с.
У 2018 році відзначаються ювілеї Джорджа Байрона, Адама Міцкевича, Яна Бжехви, Януша Корчака, Ярослава Гашека, Жуля Верна, Сельми Лагерлеф, Отфріда Пройслера, а разом із ними — Олеся Гончара, Олександра Олеся, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Василя Сухомлинського, Віктора Близнеця, Марії Пригари, Платона Воронька, Івана Андрусяка та багатьох українських письменників. Для переважної більшості заходів разом з українськими авторами пропонуємо письменників Англії, Німеччини, Польщі та Чехії, звісно, вибір бібліотекарів може бути й іншим. 
Ігрові форми популяризації літератури посідають пріоритетне місце серед різноманітних заходів, які пропонує бібліотека своїм читачам. В рамках проведення Тижня-2018 читачам-учням 1-4 класів радимо провести вечір поетичного настрою за віршами українських дитячих поетів-ювілярів (Юрія Бердника, Платона Воронька, Марії Пригари, Наталі Забіли), казковий квест «Вам і казка, і бубликів в’язка» (за українськими народними казками), гру-подорож «Мандрівка до Лапландії» (за повістю С. Лагерлеф «Незвичайна мандрівка Нільса із дикими гусьми»), майстер–клас «Майструємо!» за книжками чеського письменника Мартіна Содомки (вікова категорія 1-4 кл.) та ін. Також можна провести ігрові заходи, орієнтовані на читачів-учнів 5-9 класів: літературне змагання «Врятуємо академію!» за книгою Я. Бжехви «Академія Пана Ляпки» (вікова категорія: 5-7 кл.), літературне доміно (5-9 класи), інтернет-вікторину «Європа: питання і відповіді» для читачів-учнів 8-9 класів, під час якої учасники змагатимуться на найкраще запитання та якнайшвидшу відповідь з історії, географії, літератури європейських країн, користуючись при цьому Інтернетом. Під час такої гри ігрова форма заходів доповнюється ще й пізнавальним елементом, а «вороги» книжки (якими небезпідставно вважають гаджети, смартфони, планшети та й саму мережу Інтернет) перетворюються на її союзників.
Будь-який бібліотекар, та й читач, підтвердить, що дитяча бібліотека — це не та установа, яка повинна хворіти на консерватизм, навпаки — для своєї успішної діяльності вона має якнайскоріше впроваджувати нові форми роботи із дітьми, шукати і наповнювати новим змістом як  звичні, так і незаслужено забуті, органічно і цікаво поєднувати їх між собою. Бібліотечні кафе та ярмарки, «бібліоночі» та «бібліотечні сутінки», бібліомарафони та буккросинги, книжкове дефіле та поетичний зорепад — те, що було новинкою ще декілька років тому, зараз впевнено займає своє місце у масових заходах бібліотеки для дітей. У рамках заходів Тижня-2018 пропонуємо, об’єднавши форми різних масових заходів, радимо провести «Поетичне кафе», де відвідувачам можна запропонувати «страви» на будь-який смак: погратися у буріме (скласти вірш на задані рими-слова), взяти участь у поетичному зорепаді (читання віршів вголос) або майстер-класі «Для тих, хто взяв перо до рук», ознайомитися із цікавими фактами життя того чи іншого поета або історії його вірша під час «Бесід із віршоманом» (його роль може виконувати бібліотекар), або переглянути цикл міні-вистав «Життя — це вірші, вірші — це життя». Для останнього заходу рекомендуємо використати сценарій про Олександра Олеся «З журбою радість обнялась», також їх можна присвятити українському поету Василеві Стусу, угорському — Шандору Петефі, польському — Адаму Міцкевичу, англійському — Джорджу Байрону та іншим.
…Закінчуються сім книжкових днів. Але цей Тиждень проходить саме для того, щоб  решта днів бібліотека гостинно зустрічала дітей та дорослих з важливою метою: щоб читач, знайшовши книгу, не розлучився із нею впродовж усього життя.
P.S. Цього року відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання відбудеться 15 березня в Полтаві.

Немає коментарів :

Дописати коментар