... Якщо кожна книга - маленький вогник в цій темряві ..., тоді кожна бібліотека - це величезне, вічно палаюче вогнище, навколо якого кожен день і кожну ніч стоять і зігріваються десятки тисяч людей ... Стівен Кінг
Замовлення підручників
- Головна
- Про автора
- Рідний Івано-Франківськ
- Хроніка бібліотечного життя
- Ліцей і бібліотека
- Скарбничка досвіду
- Презентації
- Бібліотекарю у записник
- Вчителю
- Нова Українська Школа
- Пам'ятки читачу
- Творчість читачів
- Книжковий дивосвіт
- Книго-виставка
- Про літературу та літераторів
- Корисний Інтернет
- Поради батькам
- Карта блогу
субота, 12 жовтня 2013 р.
понеділок, 7 жовтня 2013 р.
Музеї літературних персонажів
Музеїв, присвячених одному конкретному літературному персонажу, у світі небагато - на відміну від музеїв знаменитих письменників. Практично будь-який будинок або квартира, де майстри пера провели хоч кілька днів, перетворюється на меморіал, а от більшість літературних героїв не мають свого кута. Більшість - але не все. Дехто із знаменитих персонажів таки обзавівся власним музеєм. Ось шість найцікавіших.
Музей Шерлока Холмса
Лондон , Великобританія
Цей музей володіє самим знаменитим літературним адресою в світі. Якщо вірити серу Артуру Конан Дойлю, в будинку № 221B на Бейкер-стріт з 1881 по 1904 роки жив і працював найвідоміший приватний детектив Шерлок Холмс.
Організаторам музею вдалося відтворити атмосферу старої доброї Англії. На першому поверсі - невелика передня і сувенірний магазин, на другому - вітальня і кімната Холмса, на третьому - апартаменти Ватсона і місіс Хадсон, а четвертий займають воскові фігури героїв творів про геніального сищика. Інтер'єр будинку досконально опрацьований. Скрипка, мисливський хлист, турецька туфля з тютюном та інші атрибути великого сищика - все лежить на тих самих місцях, де їх розташував сер Артур.
Музей Дон Кіхота
Сьюдад- Реаль , Іспанія
Де батьківщина Дон Кіхота? Шукати у Сервантеса марно: він навмисне не згадує назви селища - в романі це просто «місце в Ла- Манчі».
Двоповерховий особняк у Сьюдад- Реалі - столиці однойменної провінції у складі автономного співтовариства Кастилія - Ла- Манча, цілком гідний лицаря . Нехай обстановка тут не така , як була за часів знаменитого борця з вітряками, а набагато більш сучасна, зате тут можна побачити безліч предметів, якими він цілком міг користуватися. Сам Дон Кіхот дивиться на своїх гостей зі сторінок 3500 книг, виданих на десятках мов, а також з полотен і гравюр. Вдобавок у підвалі музею відтворено інтер'єр старовинної друкарні - такий же, як ті, в яких були надруковані перші видання роману.
Музей Д'Артаньяна
Люпіак , Франція
Люпіак - навіть не місто, а невелике село з населенням в три сотні жителів на південному заході Франції, в сотні кілометрів від кордону з Іспанією. А знаменита вона тим, що неподалік в замку Кастельмор чотириста років тому народився Шарль Ожье де Бац де Кастельмор, граф д'Артаньян - реальна людина, через два століття після смерті став персонажем роману Олександра Дюма - батька.
У 1998 році в Люпіаке, в каплиці XIV століття відкрився музей найвідомішого в світі гасконця . У його експозиції не тільки рідкісні предмети побуту епохи Короля - Сонця Людовика XIV, але і воскові фігури самого д'Артаньяна в повній формі і дворян того часу.
Музей барона Мюнхаузена
Садиба Дунтес , Салацгрівскій край , Латвія
Музей, присвячений найвідомішому у світі барону, з'явився в Дунтесе ( 55 км від Риги) не так давно - у 2005 році.
Тут відтворено обстановку садиби XVIII століття, а експозиція розповідає не тільки про повну пригод життя барона, але і про його часу: вигадливі меблі любовно відновлена, стіни прикрашені мисливськими трофеями. В одній з кімнат можна побачити портрет дружини легендарного барона, в іншій - воскову фігуру його самого, а на другому поверсі - карту Африки, зшиту зі шматочків шкур різних звірів.
Музей Вільгельма Телля
Бюрглен , кантон Урі , Швейцарія
Музей Вільгельма Телля - один з найстаріших музеїв одного літературного персонажа. Він відкрився в 1966 році і до цих пір залишається в числі найважливіших туристичних об'єктів кантону Урі . Воно й не дивно: для швейцарців Телль - не просто персонаж народних легенд або літературний герой, а символ свободи і незалежності всієї Конфедерації . І неважливо, що маститі вчені вже не раз ставили під сумнів факт існування його історичного прототипу.
Музей Маленького Принца
Селище Хаконе , префектура Канагава , Японія
У 1999 році в годині їзди від Токіо відкрився оточений міні -парком музей Маленького Принца. Варто тільки увійти у ворота і здається, що опинився в довоєнному Провансі чи Парижі: навколо написи французькою мовою, абсолютно французькі будинки з абсолютно французькими булочними та кафе. Чимала частина експозиції присвячена життю та творчому шляху самого Сент - Екзюпері. « Цей музей стане справжнім подарунком для тих, хто відвідає його», - пише офіційний представник родини письменника у своєму листі, опублікованому на офіційному сайті.
неділя, 29 вересня 2013 р.
30 вересня -
Всеукраїнський день бібліотек
Є багато див на землі, створених природою і зроблених людиною. Та чи не найбільше диво з див- книга. У ній весь неосяжний світ.Як незгасимий смолоскип освітлює шлях людині книга.
Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова допомагають бібліотекарі.
понеділок, 23 вересня 2013 р.
Вчись і ти, як книгу берегти
Пам’ятка читача
Люба дитино! До тебе це слово! Перед тобою - скарбниця чудова, мудрих порад невичерпне джерельце, книгу люби і душею і серцем!
Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте ії, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Пропонуємо вам скористатися нашими рецептами лікування книг.
| |
| |
| |
Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору. | |
|
*На сторінці використані малюнки художника В. А. Любарського.
неділя, 12 травня 2013 р.
Я - шкільний
бібліотекар
З самого дитинства книги були моїми кращими друзями. Вони супроводжують мене завжди. У моєму домі стояли книжкові шафи, заповнені книгами. У сім'ї всі любили читати: мама, тато, сестра. Будучи ученицею я була постійним відвідувачем нашої шкільної бібліотеки. Книги «ковтатались» моментально. Спочатку це були Валентина Осеєва, Жуль Верн, Валентин Каверін, Даніель Дефо, Марк Твен в старших класах - Гюго, Лєрмонтов, Толстой, Дюма, Ремарк ....Спливає картинка з далекого дитинства. Мені вісім років, я вперше переступила поріг дитячої бібліотеки, мене зустріла бібліотекар. Бібліотека вразила мене. Яких тільки книг тут не було! Починаючи з казок для найменших і закінчуючи, як мені здавалося, нудними книгами для дорослих. І ось у мене в руках красива величезна книга казок і я не можу відірватися від неї. Казкові герої вразили мою дитячу уяву. Саме тоді я повірила в те, що добро завжди перемагає зло. Світ наповнився яскравими неповторними фарбами, виріс до розмірів Всесвіту. Мені в дитинстві дуже хотілося бути бібліотекарем! Але ця мрія збулася вже в зрілому віці.
І ось 15 років я шкільний бібліотекар. Стороннім, які не знають багатьох нюансів нашої роботи, професія бібліотекаря здається нудною, монотонною, прозаїчною. Можливо вона не відноситься до розряду елітних, романтичних і поетичних. Але я з цим не згодна. П'ятнадцять років вранці відкриваю двері шкільної бібліотеки і поринаю у світ книг. Жодного разу я не пошкодувала про свій вибір. Я люблю своїх читачів від маленьких "першачків" до старшокласників. Я знаю кожну книгу у своїй бібліотеці, знаю інтереси своїх читачів, люблю спостерігати за дітьми, як вони ростуть, розумнішають.
Сьогодні бібліотека, як колись, є «аптекою для душі». Адже до мене приходять не тільки за книгою, але й за порадою, за допомогою, і багато в чому від мене залежить настрій дитини, її впевненість у собі, своїх знаннях.
Шкільний бібліотекар не тільки людина, що добре розбирається в книгах, добре знає інтереси своїх читачів, що вміє проводити цікаві заходи, але і, перш за все, хороший психолог. Працюючи шкільним бібліотекарем, я намагаюся збагатити незміцнілі душі дітей любов'ю, милосердям і мужністю. І книжки при цьому є моїми найкращими порадниками. Дуже хочеться, щоб випускники, відвідуючи школу, говорили: «Тут добре і затишно, як і багато років тому».
Вірю, що любов до книг вони пронесуть через роки.
Підписатися на:
Дописи
(
Atom
)