Катерина Міхаліцина «Хто росте у парку» («Видавництво Старого Лева»)
Катерина Міхаліцина «Хто росте у парку» («Видавництво Старого Лева»)
Маленький паросток, що виріс у парку, роззирається довкола, уважно приглядається до своїх сусідів – берези, дуба, горобини, клена, ясена, явора, каштана, тополі, верби – і шукає, чий же він. Бо бути нічийним – сумно. Бо щастя – «це знайти у цьому світі когось схожого на тебе». 
Це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд того, хто хоч трохи у чомусь до тебе подібний. А ще – про дерева навколо нас. Повз них часто проходимо, та не завжди знаємо, хто це тут росте. Тому книжка стане в нагоді всім, хто хоче знати на ім’я найпоширеніші паркові дерева, навчитися їх розрізняти. Що важливо для наймолодших, інформація подана через казкову ігрову форму та чудові ілюстрації.

Ервін Мозер “Фантастичні історії надобраніч” (в-во «Чорні вівці»)
Ервін Мозер "Фантастичні історії надобраніч" (в-во «Чорні вівці»)


«Чорні вівці» приготували для своїх юних чатачів дещо надзвичайне від одного з провідних дитячих письменників Австрії Ервіна Мозера. Книжка “Неймовірні історії надобраніч” складена з найкращих оповідок та ілюстрацій із понад десяти його попередніх творів. Маленькі читачі зустрінуться з котом Ксав’є Хутрорудом, хто полюбляє книжки, хвостатими пожежниками із Мишеграду, мовчазним мурахоїдом Джакомо з-під Ведмедінгтена та безліччю інших веселих і кмітливих звірят. Знаєте, як навчити кенгуру їздити на лижах? А хто знайшов черепашачий скарб? І як на космічному качкольоті долетіти до зірок? Про це та більше – у фантастичних історіях надобраніч…

Любов Відута «У царстві лева / In the lion`s kingdom» (в-во «Чорні вівці»)
Любов Відута «У царстві лева / In the lion`s kingdom» (в-во «Чорні вівці»)Арт-бук для юних білінгвів. Авторка запрошує у таємничий світ, де багато запитань і жодної відповіді. Світ, в якому живе Добро, і його там багато. Від прочитання стає затишно і спокійно, не лише діткам, а й дорослим. Двомовна книжка написана у віршованій формі. (українська/англійська)
Розкішні мистецькі ілюстрації Христини Лукащук.

Юліан Тувім «Слон Трубальський. Вірші для дітей» («Видавництво Старого Лева»)
Юліан Тувім «Слон Трубальський. Вірші для дітей» («Видавництво Старого Лева»)Чи ви чули про пана Тралялинського та його співочу сімейку? А про забудькуватого слона Трубальського? Дотепні та грайливі вірші відомого польського поета Юліана Тувіма читають і вчать напам’ять діти в цілому світі. Український переклад здійснила Маріанна Кіяновська. Розкішні ілюстрації – Володимира Штанка. Книгу видано за фінансової підтримки Інституту Книжки.

Катерина Міхаліцина «Про драконів і щастя» («Видавництво Старого Лева»)
Юліан Тувім «Слон Трубальський. Вірші для дітей» («Видавництво Старого Лева»)Цю історію про кумедних і милих драконів зі смішними іменами-язиколамками написано разом з дітьми і для дітей. Дракони в ній живуть, веселяться, закохуються, вони просто собі щасливі. І той, хто зазирне в книжку, неодмінно їм усміхнеться. А потім схопить ручку або фломастер і візьметься домальовувати те, що так завбачливо не домалювала художниця Наталка Гайда.

Лариса Ніцой «Зайчикове щастя» (в-во «Чорні вівці»)
Юліан Тувім «Слон Трубальський. Вірші для дітей» («Видавництво Старого Лева»)Що є найбільшим щастям? На це питання дітки і їхні батьки можуть знайти відповідь в казочці про допитливого зайчика. Зайченя проходить довгий та цікавий шлях, щоб віднайти відповідь на питання, яке його так турбує.

Марджорі Вільямс «Вельветовий кролик» ( в-во «Час майстрів»)


Марджорі Вільямс «Вельветовий кролик» ( в-во «Час майстрів»)Книжка розповідає про те, як простенький вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика. Він не розлучався з ним ані вдень, ані вночі. І не проміняв би його ні на які набагато цікавіші і красивіші іграшки. Кролик відчував себе таким потрібним і від цього неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його «несправжність». Проте хлопчик захворів, і лікар наказав позбутися усіх речей, що оточували хворого. Тому кролику довелось «загубитися». І він заплакав справжніми сльозами, але не від того, що його можуть спалити, а від розлуки з хлопчиком. Врешті-решт, іграшку врятувала фея, яка віднесла кролика в ліс і здійснила його мрію стати справжнім.
Світовий бестселер.
Одна з тих історій, які не старіють і не втрачають актуальності. Вперше надрукована у 1922 році, багаторазово перевидана, екранізована, показана в театрі і по телебаченню, вона майже сто років залишається цікавою як для маленьких дітей, так і для їх батьків.

Аша Фредріксон «Пригоди пусяки Сані» ( в-во «Час майстрів»)


Марджорі Вільямс «Вельветовий кролик» ( в-во «Час майстрів»)Пригодницька казка, яка перемогла в конкурсі 
«Корнійчуковська премія» завдяки своєму оригінальному і захопливому сюжету та легкому перу автора. 
Пусяки ― це милі і дуже цікаві до всього створіння, які мають хвостика з китичкою і одночасно схожі на шиншил, мишей, а також пацюків, з якими не бажають родичатися. І ось одна пусяка опинилася далеко від дому і загубилась у величезному лісі. Причому таких загублених, крім неї, підібралась ціла компанія: шукач пригод мишеня Мішель, пусяченя Хахуня, що не може вимовити навіть власне ім’я, маленька лісова ксена ― ще одне дивне створіння, яке зовсім не могло розмовляти. І вся ця, в прямому значенні, різношерста компанія гризунів вирушила на зустріч пригодам під проводом справжньої морської вовчиці ― корабельної пацючки Есмеральди.
Книжка про добро, дружбу, взаємодопомогу. В ній, крім розваги, можна знайти і немало мудрості, філософії та впевненості у тому, що Дорога, яку долають в сльозах, і Дорога, в яку вирушають із посмішкою, ― це дві різні Дороги. Вона переконує, що поки ми посміхаємося, ми спроможні на все.

«Наші рідненькі чорно-білі казки» ( в-во «Час майстрів»)
«Наші рідненькі чорно-білі казки» ( в-во «Час майстрів»)Це незвичайна книжка, хоч і містить найвідоміші українські народні казки. Її особливість у тому, що вона знайомить дітей із мистецтвом графіки. Графіка дає споглядачам щось особливе, вона має власний шарм і глибину, в ній більше контрастів. У чорно-білому світі все чіткіше, як і в давніх традиційних народних казках, які висвітлюють усі грані життя, розмежовуючи їх на «чорне» і «біле», досліджуючи можливості “Че Бе”-перетворення, коли «чорне» стає «білим», «зло» — «добром» і навпаки.
До збірки увійшли казки: «Телесик», «Котигорошко», «Коза-Дереза», «Пан Коцький», а також колискові.
Книжка має великий формат, бо лише у великому форматі «працює» графічна ілюстрація. Видання надруковане на найкращому папері, має міцну палітурку. У кишені, що наприкінці книжки, ви знайдете інтерактивний додаток: розмальовки з уже впізнаваними героями, чий чорно-білий світ можна перетворити на кольоровий.

Серія  «Дитяча картинна галерея»   ( в-во «Час майстрів»)
«Ван Гог & Я», «Пікассо & Я», «Матісс & Я» – розмальовки, які знайомлять дітей з відомими художниками та їх творчістю. А також дають можливість юним творцям завершити відому картину самостійно.
За матеріалами www.lelechenya